3 dílný cyklus pro děti "Jak na bubáky"

15.08.2019

Žij teď a tady, neplánuj, rozhoduj se srdcem, nemusíš nic... to jsou hesla, která vládnou dnešku. 👍 Jenže... šéf by asi koukal, kdybys nedorazil do práce, protože to tak momentálně necítíš... že? 😂🙈 Stejné je to i se životem v přítomnosti. Je parádní soustředit se pouze na to, co děláme, užívat si jak na nás ve sprše padají kapky vody. 🚿
Jenže faktem je, že velkou spoustu našeho konání ovlivňují bubáci ze sklepa... tedy naše předešlá většinou negativní zkušenost, která nám tak nějak brání v tom abychom si užívali a vychutnávali to, co máme k dispozici nebo ještě lépe, abychom se pouštěli do něčeho nového. 🧸A to jsme dostatečně zkušení... a přece se nám úplně nedaří bubáky ze sklepa minulosti vyhnat.

A co teprve děti... 🧟‍♂️ takoví bubáci číhají na každém rohu, jsou zalezlí pod postelí, čekají ve tmě, ve skříni... Kdy jindy se s nimi naučit pracovat než v útlém věku. Ty se, kterými za mnou děti chodí, jsem zavřela do tří pytlů.

🧸První se jmenuje: emoce - bubák, který má superschopnost mě ovládat, i když nechci.
🧸Druhý je bubák domácí: občas vypadne z mámy, táty, brášky... způsobuje smutek a strach, že mě nemají rádi... že zůstanu sám.
🧸Ten třetí číhá ve škole, na hřišti nebo v herně. Zkrátka všude tam, kde jsou moji vrstevníci... způsobuje, že si nevím rady, nejsem si jistý jak se zachovat, co si dovolit nebo si nenechat dovolit. Mám obavu, že budu před ostatními za bubáka já... 🙈

Nenechávejte děti, aby rostly s bubáky... přiveďte je, společně je přemůžeme. 👍

Třídílný cyklus pro děti "jak na bubáky" startuje v říjnu. 😉